Gözetim Zinciri Sertifikası(CoC) Nedir?


Ormandan son kullanıcıya gözetim zinciri sertifikasyonu, FPC malzemelerinin ve ürünlerinin işlemenin her aşamasında kontrol edilmesini sağlar, böylece FPC etiketli ürünler satın alan müşterilerin gerçekten sertifikalı olduklarından emin olabilirler.

Gözetim Zinciri Sertifikası(CoC) Nedir?

Gözetim zinciri sertifikasının faydaları nelerdir?

  • Geliştirilmiş pazar erişimi
  • Geliştirilmiş genel imaj
  • Kurumsal Sosyal Sorumluluk uyumu
  • Müşteri beklentilerini karşılamak
  • Devlet Satın Alma Politikasına uygunluk
  • İkonik FPC ticari markalarının ve tamamlayıcı pazarlama varlıklarının kullanım

Gözetim zinciri sertifikasına kimin ihtiyacı vardır?

FPC sertifikalı ürünlerin işlenmesi veya dönüştürülmesiyle (örn. Üretim, yeniden paketleme, paket bölme, yeniden etiketleme, boyuta göre kesme veya ürüne diğer orman bazlı bileşenleri ekleme) ilgisi olan herhangi bir şirket, FPC etiketini uygulamak için sertifikalı olmalıdır.

Gözetim Zinciri Sertifikası(CoC)'na üreticiler, kereste tüccarları, toptancılar, ithalatçılar, inşaatçılar, yükleniciler, yayıncılar, yazıcılar vb. gibi müşterilerine ürünlerini FPC sertifikalı olarak tanıtmak isteyen veya sertifikalı ürünler getirdiklerini veya kullandıklarını göstermek isteyen, orman temelli ürün ile ticaret yapan her türlü kurum ve kuruluş başvurabilir.

Tüm bunların yanı sıra Gözetim Zinciri Sertifikası(CoC), ormanların etkili ve sürdürülebilir bir şekilde yönetildiğini doğrulamak isteyen, kereste ve kağıt endüstrisinin tartışmalı veya yasa dışı kaynaklardan kaynaklanması riskini azaltmak isteyen, orman temelli ürün sektöründe yer alan herhangi bir işletme için uygundur.