Orman Koruma Sertifikası Nasıl Alınır?


FPC (Orman Koruma Konseyi), sürdürülebilir orman yönetimini teşvik etmeye adanmış bağımsız, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. FPC, orman koruma grupları, yerel topluluklar, kaynak uzmanları, arazi sahipleri ve orman yönetimi tutkumuzu paylaşan sayısız diğer kuruluş ve bireyler ile çalışır.

Orman Koruma Sertifikası Nasıl Alınır?

Orman arazisine sahip olan veya ormanı yöneten herhangi bir kuruluş, FPC orman koruma sertifikasyonu için başvurabilir. Buna endüstriyel ve aile orman sahipleri, üniversiteler, koruma grupları, kamu kurumları, kereste yatırım yönetimi kuruluşları ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları dahildir.

Orman sertifika programlarını desteklemek, ormanlar için yapabileceğiniz harika bir adımdır. Ve FPC (Orman Koruma Konseyi) ile çalışmayı seçmek, bu konuda en doğru kararı verdiğinizin göstergesi olacaktır.

FPC (Orman Koruma Konseyi)'nin ormanlara olan bağlılığı yalnızca standartlarımızla değil, yaptığımız işte korumaya, topluluklara ve eğitime fayda sağlayan bir örnektir. FPC (Orman Koruma Konseyi)'nin sunduğu sertifikasyon program, ormanların dinamik değerlerine böylesine bütünsel bir yaklaşım getiren tek sertifika programıdır.

Orman yönetimi sertifikasını elde etmek için bir kuruluş, FPC (Orman Koruma Konseyi)'nin Orman Yönetimi Standartlarında belirtilen ilgili tüm gereksinimleri uygulamalıdır.

Operasyonlarınızın, orman koruma konseyi standartları ile uyumlu olmasını sağladıktan sonra, gereksinimler ve bir denetim planlamak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

İkinci adımda uzman ekibimiz, faaliyetlerinizi ziyaret edecek ve FPC standart gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığınızı belirleyecektir. Eğer değerlendirmeleriniz olumlu sonuçlanır ise sertifikanız hazırlamak üzere işlem başlatılacaktır. Son adımda uzman denetçimiz sertifikanızı kaydettirdiğinde, tanıtım ve ürünlerinizde FPC logosunu kullanmaya başlayabileceksiniz.