Orman Yönetim Sertifikası Nereden Alınır?


Orman Yönetimi sertifikası, alıcılara ahşabın doğru sosyal, ekonomik ve çevresel standartlara göre yönetildiği değerlendirilmiş ve onaylanmış bir ormandan geldiğini garanti eder. 

Orman Yönetim Sertifikası Nereden  Alınır?

Ulusal ve uluslararası arenada pek çok farklı orman yönetimi sertifikası sağlayıcısı bulunsada, tüm bu kuruluşların arasında FPC her zaman bir adım öndedir. Kuruluşumuz uzman ekibimiz ve akredite hizmetlerimiz ile, orman yönetimi uygulamalarınızın uluslararası kabul görmüş standartlarına uygun olmasını sağlayan bağımsız değerlendirmeler sunar.

FPC orman yönetimi sertifikasyon hizmetini sunarken, kuruluşları Orman Yönetimi İlkeleri ve Kriterlerine göre denetler ve sertifikalandırır, tüm bu hizmetleri gerçekleştirirken uluslararası geçerliliği ve akreditasyonları ile diğer orman yönetim sertifikası sağlayıcılarından her zaman bir adım öndedir. Orman yönetiminiz, FPC'nin uluslararası kriterlere göre kabul görmüş orman yönetimi standardının gerekliliklerine göre değerlendirilecektir.

FPC ayrıca, ilke ve kriterlerine göre sertifika vermeye yetkili olan orman sertifikasyon kuruluşlarını değerlendirir, akredite eder ve izler.

Tomruklardan keresteye, mobilya veya odun hamuruna, kağıt ve basılı ürünlere kadar, malzemelerinizin tam olarak nereden geldiğini bilmek giderek daha önemli hale geliyor. FPC'nin ormancılık ürün gözetim zinciri (CoC) sertifikasyonu, dünyanın herhangi bir yerindeki herkesin ahşap ürünlerinizin kökenlerini ve bu ürünlerden geçtikleri süreçleri hızla belirleyebileceği anlamına gelir ve bu hem son tüketiciler hem de müşterileriniz tarafından giderek daha fazla aranan br hizmet olarak öne çıkmaktadır.

Orman yönetimi ve ormancılık ürün sertifikasyonunuz için FPC ile çalışmak, daha iyi performans gösteren süreçlere, giderek daha becerikli yeteneklere, tutarlı ve uyumlu tedarik zincirlerine ve karlı rekabet avantajı sağlayan daha sürdürülebilir müşteri ilişkilerine yol açar.

Daha büyük mülkler için, büyük ölçekli, karmaşık uluslararası projeleri üstlenme ve başarıyla yürütme geçmişine sahibiz. Dünyanın her bölgesinde bulunan insanlarımız, yerel pazarın dilini konuşur ve kültürünü anlar.

Ormanınıza, işletmenize ve orman kaynaklı ürünlerinize değer katmak için hemen  orman yönetim sertifikası için başvurabilir yada uzman ekibimize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.